Фото

Повна назва
:
Камерний хор "Soli Deo"
Вид
:
мішаний хор
Засновано
:
1997
Звідки
:
м. Львів
Храм Пресвятої Євхаристії (УГКЦ)
Власний сайт
:

Диригенти:


Історія


Офіційним роком заснування хору "Soli Deo" можна вважати 1997 рік, хоча окремим складом хор співав уже з 1996 року. Тоді о. Йосиф Мілян (тепер – єпископ-помічник Київський) запросив новостворений хор організації "Українська молодь - Христові"  співати у Центрі душпастирства молоді – церкві Пресвятої Євхаристії. Першу свою Літургію у храмі хор відспівав 6 квітня 1997 року.

Назва хору – це перші слова напису, викарбуваного на фасаді храму – „Soli Deo honor et gloria”. Головним і незмінним натхненником хору протягом усього часу його існування (до 2013року) є його диригент Ірина Мельник. З 2013 року керівником хору стала Анастасія Арбузова. Склад хору змінюється з роками, його учасниками є професійні музиканти, студенти, а також фахівці різних спеціальностей.

За час свого існування хор "Soli Deo" побував із виступами у Німеччині, Італії, Польщі, Угорщині, Хорватії, Сербії, Білорусі, Франції, Литві. У 2000 році хор взяв участь у Всесвітньому з’їзді студентів та професорів у Римі, де став учасником спільної молитви з папою Іваном-Павлом ІІ. У 2005 році хор побував на Всесвітньому з’їзді молоді у Кьольні, да мав нагоду молитися спільно зі Святим Отцем Бенедиктом XVI.

25-27 червня 2001 року під час візиту в Україну папи Івана-Павла ІІ "SoliDeo" входив до складу зведеного хору, який співав у Львові літургію за участі папи, а також представив себе на зустрічі молоді зі Святішим Отцем.

Серед інших виступів – участь в екуменічному християнському таборі "Злагода", проща до Меджугор’я (Боснія та Герцеговина, 2005), міжнародні молодіжні зустрічі Тезе.

У 2005 р. хор був запрошений на тур концертів у Голландії (Найкерк, Утрехт, Алкмар). "SoliDeo" брав участь у вечорі пам’яті, присвяченому 10-й річниці від смерті Генрі Ноуена. Зібрані на концертах кошти були передані у сиротинці в Україні. Завдяки сприянню фонду Генрі Ноуена хор "SoliDeo" записав два компакт-диски: українських колядок і щедрівок "Ходить Львовом коляда" (2004) , духовної музики "Величає душа моя".  

У квітні 2013 року вперше d Україні виконав твір норвежського композитора Егіла Говленда "Агнус Деї", що написаний для хору і соло фагота, а у грудні того ж року Хор презентував новий формат музично-молитовного жанру - співана вервиця - у співпраці з молодіжним академічним симфонічним оркестром INSO-Львів. Проект називався "Преддверіє Радости".

15 квітня 2014 року хор у співпраці з оркестром "INSO-Львів" реалізували проект "Страсті Христові", використавши музику (аранжування для хору з оркестром А.Арбузової) до кінофільму американського режисера Мела Гібсона "Страсті Христові" ( The Passions of the Christ, 2004).

Хор "SoliDeo" є постійним учасником львівських хорових фестивалів - "Велика Коляда", "Великодні  дзвони" та ін.

Джерело : Каталоги учасників Різдвяного фестивалю "Велика коляда" (2013-16 рр.)

 

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2024