Великодні дзвони

Емблема

Засновано
:
2005
Місце проведення
:
м. Львів, храм Преображення Господа нашого Ісуса Христа (УГКЦ)
Організатори
:
парох храму Преображення ГНІХ отець Ярослав Чухній, керівник парафіяльного хору "Родина" Ярослава Крилошанська та хормейстер Зоряна Степанишин.

Історія проведення:


Щороку у Львові, у Храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа відбувається фестиваль духовної хорової музики "Великодні дзвони". Для багатьох львів’ян він вже став традиційним і довгоочікуваним святом.

Ініціаторами заснування фестивалю "Великодні дзвони" у 2005 році були парох Храму Преображення ГНІХ отець Ярослав Чухній, керівник парафіяльного хору «Родина» Ярослава Крилошанська та хормейстер Зоряна Степанишин.

У фестивалі беруть участь як церковні хори, так і світські творчі колективи (дорослі та дитячо-юнацькі). Окрім хорів зі Львова на фестивалі неодноразово виступали колективи зі Стрия, Яворова, Жовківського та Пустомитівського районів. Слід особливо відзначити, що впродовж усієї історії фестивалю в ньому беруть участь представники різних українських християнських конфесій (УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП), а також хор Вірменської церкви у Львові.

Під час фестивалю звучали духовні твори, пов’язані із святкуванням Великодня, уривки з Воскресної Утрені, Літургії, великодніх пісень. Звучали три концерти Дмитра Бортнянського, хорові твори Артемія Веделя, Михайла Вербицького, Йосипа Кишакевича, Андрія Гнатишина, Ісидора Воробкевича, Миколи Дилецького, Анатоля Вахнянина, Мирона Дацка та ін. Також творчими колективами були виконані твори Йозефа Свідера, Рандала Томпсона, Джованні Батиста Перголезі, Антоніо Лотті, Добрі Христова, Алессандро Страделла, Джона Кновле та інших авторів українською, грецькою, латинською, грузинською та італійською мовами.

Щороку велику роботу по організації та проведенню фестивалю бере на себе постійно діючий оргкомітет на чолі з парохом Храму Преображення ГНІХ отцем Ярославом Чухнієм, який зібрав навколо себе команду творчих однодумців. Зоряна Степанишин, Софія Луковська, Іван Вергун, Марта Горинь, Любов Крива беруть на себе великий об’єм організаційно-творчої роботи для забезпечення високого рівня проведення фестивалю. Дизайн поліграфічної продукції розробляють Юрій Чухній та Тарас Богдан, постійною ведучою впродовж років є Христина Воробій. У 2012 році для представницьких потреб фестивалю був випущений збірник великодніх духовних творів "Великодні дзвони", упорядником якого є Степан Налєпа. Під час проведення фестивалю "Великодні дзвони" 2012 примірник збірника духовних творів отримав кожен колектив.

Чимало організаційної роботи бере на себе парафіяльний хор "Родина" храму Преображення ГНІХ (керівник – Ярослава Крилошанська). Кожен з оргкомітету робить усе для того, щоб це пісенне свято доторкнулося кожного серця, принесло нове творче натхнення, не залишивши байдужим нікого.

Фестиваль є доброю нагодою для гуртування молоді, її духовного збагачення, для обміну досвідом між диригентами і підвищення їх професійного рівня, для знайомства з перлинами української та зарубіжної духовної музики і, звичайно ж, для спільної молитви, яка , маючи в собі найбільшу силу, допоможе піднести серця до Господа, віднайти душевний спокій і любов.

@MuBiSAjka2010 - 2024