Фото

Вид
:
мішаний хор
Засновано
:
1995
Звідки
:
м. Львів
храм Преображення Господа нашого Ісуса Христа (УГКЦ)
Власний сайт
:

Диригенти:


Історія


Хор "Родина" назву свою одержав у 1998 році. Сам хор існує давно і має давню історію.

Тут працювало багато талановитих регентів. Є навіть припущення, що колись регентом хору був Тарас Купчинський. У маленькій церковній бібліотеці зберігається рукописна партитура церковних співів, виданих Іваном Кипріяном у 1882 році, з особистим підписом Тараса Купчинського та декілька його оригінальних творів для літургії, рукописна партитура Служби Божої, написаної Степаном Гораком в монастирі отців Василіян 27 лютого 1927 року.

Довгий час хором керував чудовий музикант і композитор Трохим Бохотниця. Його наступником був Микола Сух - колишній артист капели "Трембіта". Він написав багато цікавих оригінальних творів для хору, а також був засновником дяківсько-регентської школи, яка була відновлена у Львові у посткомуністичний період.

Хор має свої давні старі традиції, одна з них - чудовий класичний духовний репертуар українських композиторів, друга - натхненне виконання духовних творів літургії. У програмі хору - декілька різних літургій, різноманітна програма, світські твори. Улюблені композитори - Д. Бортнянський, А. Ведель, М. Вербицький, О. Архангельський та інші.

Хор бере участь у фестивалях, співає у різних храмах Львова і області, їздить на прощу до Крехова, Зарваниці, де співає літургію. Учасники хору співали у святковій літургії під час візиту до Львова Папи Римського Івана Павла ІІ.

 

Джерело : Каталог учасників Фестивалю церковної хорової музики (2004 р.)

Участь у фестивалях :


@MuBiSAjka2010 - 2024