4
хористів вже подякували цьому диригенту

* 6.04.1942   с. Острів Тернопільської обл.
+ 13.05.2009   м. Київ

видатний хоровий диригент, народний артист України
Хори
Черемош    (м. Львів, Львівський національний університет ім. І. Франка)    1967 - 1969  
Думка    (м. Київ)    1969 - 1984  
Державна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького    (м. Київ)    1984 - 2009  
Біографія

Зиновій-Богдан Антків народився 6 квітня 1942 року в селі Острів, що на Тернопільщині. Він походив із мистецької родини: його дід Михайло був диригентом-самоуком у селі, батько Богдан — актором і музикантом, дядько Михайло — професором Львівської консерваторії. Молодший брат Юрій - теж музикант і диригент.

Богдан Антків закінчив Тернопільське музичне училище, а потім диригентський відділ Львівської консерваторії.  Ще навчаючись у консерваторії, він став за диригентський пульт університетського хору, який входив до фольклорного ансамблю "Черемош". На ці роки припадають і перші великі успіхи ансамблю.

Відразу після закінчення консерваторії Б. Антків розпочав свою творчу діяльність як диригент Державної заслуженої академічної капели України "Думка", де пропрацював 15 років (з 1969 по 1984 рік).

В 1984 році розпочався найцікавіший творчий період у професійній діяльності Богдана Антківа - він очолив Державну чоловічу хорову капелу імені Левка Ревуцького. Під його керівництвом капела швидко стала одним із провідних хорових колективів України, де однаково неперевершено виконували шедеври світової та національної вокально-симфонічної й акапельної музики, авторські твори українських і зарубіжних композиторів, різдвяні й великодні твори, історичні, козацькі, стрілецькі та народні пісні. Капела однією з перших почала співати і записала на диски українські колядки та щедрівки.

Капела ім. Л. Ревуцького — постійний учасник багатьох музичних фестивалів, зокрема хор-фесту "Золотоверхий Київ", Міжнародного фестивалю академічної музики "Київ Музик Фест" і фестивалю "Музичні прем’єри сезону". Капела чимало гастролювала за кордоном: в Польщі, Болгарії, Нідерландах, Іспанії, Франції, Ізраїлі, Італії, Великобританії, Бельгії. Капела під орудою Богдана Антківа мала прямі трансляції своїх концертів на Бі-Бі-Сі.

У 1981 році Богдан Антків отримав звання «Заслужений діяч мистецтв України», в 1991 році він став народним артистом України. Богдан Антків нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (1999), орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2002), численними відзнаками та грамотами.

Богдан Богданович Антків помер 13 травня 2009 року на 68-му році життя. Його смерть стала тяжкою втратою для всієї української культури.  

Джерела
@MuBiSAjka2010 - 2024