2
хористів вже подякували цьому диригенту

* 5.09.1883   м. Кольбушева, Галичина
+ 25.09.1951   м. Бруклін, США

український композитор, педагог, хоровий диригент
Біографія Твори

Євген Форостина народився 5 вересня  1883 року у місті Кольбушів в Галичині (тепер територія Польщі). Він мав педагогічну освіту, а серед його викладачів у роки навчання був М. Грушевський.

Він викладав у гімназіях різних міст Галичини - в Перемишлі, Станіславі, Стрию,  працював адміністратором в Інституті для хлопців-гімназистів у Перемишлі (1925 – 28 рр.), був директором. української гімназії в місті Ярослав (1940 – 41 рр.)

Все своє життя Є. Форостина поєднував  викладацьку роботу і музику, хоча й не мав спеціальної музичної освіти. Він грав на скрипці, керував хорами (зокрема був кількалітнім художнім керівником мішаного хору “Боян” у Перемишлі), а також компонував музичні твори.

У 1913 році у Стрию була створена перша філія Львівського Українського музичного інституту імені М. Лисенка. Євген Форостина був першим і багатолітнім (до 1932 року) її директором, а також керував тут хором.

Серед найвідоміших великих творів Є. Форостини-композитора – опера “Над Дніпром” на слова О. Олеся (1926), оперети “Ганжа Андибер” на слова І. Губенка та “Дівча з лілією”, а  також музика до п'єси  В. Черкасенка “Казка старого млина” (1937), яка була дуже популярною в Галичині в міжвоєнний період. Окрім згаданого він писав невеликі інструментальні твори (для фортепіанного тріо, для струнного квартету), компонував різні марші, тощо.  Серед написаного ним для хорового виконання - хори на слова Т. Шевченка “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Тополя”, “В неволі тяжко” та інших.

Помер Євген Форостина 25 вересня 1951 року на еміграції в місті Бруклін в США.

Джерела
Твори ( з музичних видань і програм фестивалів з сайту MuBiS.com.ua ) Біографія
@MuBiSAjka2010 - 2024