* 11.12.1868   м. Київ
+ .1942   м. Ленінград, Росія

хоровий диригент, композитор українського походження.
Біографія Твори

Василь Фатієв народився 11 грудня 1868 року в Києві. Його батько був регентом і вчителем співу, отож перші свої музичні навички хлопець набув у хорі батька. Василь отримав cпочатку духовну освіту – у 1889 році він закінчив Київське духовне училище. З 1889 по 1894 рік В. Фатієв навчався у М. Римського-Корсакова у Санкт-Петербурзькій консерваторії, яку закінчив по двох класах -  композиції і диригування.

Закінчивши консерваторію, В. Фатієв залишився в Санкт-Петербурзі. Понад 30 років (аж до 1924 року) він був регентом Казанського собору, а також керував школою малолітніх півчих. В хорі Казанського собору під його керуванням серед інших співали такі видатні  співаки як Ф. Шаляпін, П. Андрєєв, І. Єршов.

Після революції 1917 року окрім керування хором Казанського собору Фатієв викладав спів у школі робітничої молоді Балтійського заводу. У 1924 році він переїхав до Новокузнецька і лише після виходу на пенсію знову повернувся в Ленінград, де помер від голоду в 1942 році під час блокади. В. Фатієв похований на Охтинському кладовищі, але його могила невідома.

Василь Фатієв був талановитим композитором, хоча в силу того, що він не писав світської музики, його творчість тривалий час перебувала у забутті. Він був відомий знавцям церковної музики як автор невеликих хорів, які були видані ще до революції 1917 року. Серед цих творів був хор, присвячений 100-річчю Казанського собору. Проте творча спадщина В. Фатієва значно більша. Композитор продовжував творити музику в час, коли вона не могла бути виконана, не маючи надії почути її. На щастя, в бібліотеці Духовної Академії в Петербурзі збереглися шість рукописних збірників його творів, написаних з 1903 по 1939 роки. Перші два збірники включали великі концерти, написані на вірші псалмів. За формою вони нагадують хорові концерти Д. Бортнянського.

Джерела
Твори ( з музичних видань і програм фестивалів з сайту MuBiS.com.ua ) Біографія
Милість миру. В. Фатієв
@MuBiSAjka2010 - 2024